Mapování
Zavřít vyhledávání

Conoco

Americká firma, která měla předkupní práv na Benzinu. Spolu s ní ještě Conoco a Agip (viz IOC). Ty se však předkupního práva nakonec zřekly.

Conoco (resp. CONOCO Czech Republic s.r.o., předtím Du Pont-Conoco ČS spol. s r.o., pak ConocoPhillips Czech Republic s.r.o., LUKOIL Czech Republic s. r. o.) – vymazáno z OR 4. července 2007. Společnost zanikla sloučením s nástupnickou LUKOIL Czech Republic Holding s.r.o. (později přejmenovanou opět na LUKOIL Czech Republic s.r.o.).

Americká firma, která měla předkupní práv na Benzinu. Spolu s ní ještě Conoco a Agip (viz IOC). Ty se však předkupního práva nakonec zřekly.

(Zdroj: Obchodní rejstřík – https://or.justice.cz/…jstrik-firma,
http://mam.ihned.cz/…acka-benzina)

×

Vazby na témata

Andrej Babiš a Agrofert

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít