Mapování
Zavřít vyhledávání

Libor Grygárek

Český právník, advokát a bývalý státní zástupce. V prosinci 2007 ho Marie Benešová (ČSSD) uvedla mezi lidmi patřícími k tzv. justiční mafii, za což však se domohl soudní cestou omluvy.

Za úřadování ministra Jiřího Pospíšila (ODS) byl v dubnu 2007 jmenován náměstkem pro trestní řízení pražského vrchního zastupitelství, což kritizoval tehdejší ombudsman a bývalý ministr spravedlnosti Otakar Motejl, a také bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová, neboť byl podezírán, že se aktivně podílel na represích vůči zadrženým při pražských demonstracích k 20. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1988.

Po odchodu svého nadřízeného Vlastimila Rampuly stanul jako jeho náměstek v červnu 2012 dočasně v čele státního zastupitelství. Koncem téhož června odeslal Ministerstvu spravedlnosti rezignační dopis, funkce státního zástupce mu zanikla k 31. 8. 2012.

×

Vazby na témata

Mostecká uhelná společnost

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít