Mapování
Zavřít vyhledávání

Unipetrol

Akciová společnost, zal. v roce 1994, která se zabývá rafinérskou a petrochemickou výrobou a prodejem v České republice a středoevropském regionu. Od roku 2004 je součástí polské skupiny PKN Orlen

UNIPETROL, a. s., se zabývá rafinérskou a petrochemickou výrobou a prodejem v České republice a středoevropském regionu. Podle tržeb patří mezi deset největších českých firem. Vznikla v roce 1994 a od roku 2004 je součástí polské skupiny PKN Orlen, která vlastní 63 % jejích akcií.

Do holdingu Unipetrol patří především:
• litvínovský Chemopetrol,
• pardubické Paramo,
• Česká Rafinérská,
• síť čerpadel Benzina.
(Kaučuk Kralupy zanikl v roce 1997 sloučením s Unipetrolem.)

(Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Unipetrol)

×

Vazby na témata

Mostecká uhelná společnost

Andrej Babiš a Agrofert

Zdeněk Bakala a OKD

Martin Roman a ČEZ

Karel Komárek

Investiční skupina PENTA

J&T

Pavel Tykač

Miroslav Jansta

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít