Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Spolupráce s Danielem Benešem

Vybraná společnost se včera sešla na golfovém hřišti pod Beskydami v Čeladné na Frýdecko-Místecku

19. srpna 2011, AHA

Vybraná společnost se včera sešla na golfovém hřišti pod Beskydami v Čeladné na Frýdecko-Místecku. Mezi odpalujícími VIP kromě Ondřeje Hejmy, Jiřího Bartošky a Marka Ebena nechyběli ani čelní představitelé průmyslu včetně šéfa ČEZu Martina Romana, který si vzal svérázné brýle.

Celý v modrém a se žlutými brýlemi odpaloval jeden míček za druhým a podle soustředěného až křečovitého výrazu mu to dalo pořádně zabrat. Za soupeře totiž měl dánského profesionálního golfistu Sörena Kjeldsena.

V dalším z vozíčků byli místopředseda představenstva elektrárenské firmy Daniel Beneš, šéf a většinový majitel Unimex Group Jiří Šimáně a lobbista Vladimír Johanes známý z výletu lobbistů a politiků do Toskánska. Tam byl ostatně Roman také…

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít