Mapování

Zpátky na úvod

Zavřít vyhledávání

J&T

J&T, aneb Ivan Jakabovič a Patrik Tkáč. Prominentní členové česko-slovenské party „Dolce vita“.

Čestným prezidentem skupiny J&T je otec Patrika Tkáče, Jozef Tkáč, bývalý šéf Investiční a rozvojové banky. Portfolio skupiny je velmi široké a opírá se o nadstandardní politické kontakty. Výhodné obchody se státní spol. ČEZ (dnes v tandemu s PPF), finance, nemovitosti, průmysl, zdravotnictví, hotely,…ale taky fotbal, privátní letadla, noviny atd. Prostě vše, co hrdlo ráčí.

Začít číst

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít