Mapování
Zavřít vyhledávání

Radek Pokorný

Český advokát, lobbista.

Mgr. Radek POKORNÝ, advokát. Právní koncipient v AK Rychetský & Hlaváček (1993–1995), právník a ředitel pražské pobočky realitní kanceláře Investiční a Poštovní banky, a. s., IB Real, a. s. (1992–1993), legislativní tajemník poslaneckého klubu ve FS ČSFR (1991–1992).

Studium na Právnické fakultě UK v Praze (promován v r. 1992).

Specializuje se na obchodní, autorské a reklamní právo, nekalou soutěž, ochranu hospodářské soutěže, regulaci kapitálového trhu a finanční právo, problematiku veřejné podpory a koupě, prodeje a převzetí obchodních společností.

Člen Dozorčí rady Komerční banky, a. s. (1998–2001), prezident Rady pro reklamu ČR, místopředseda Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky, prezident České asociace pro soutěžní právo, člen Dozorčí rady vydavatelství ECONOMIA, a.s., místopředseda Komory administrátorů veřejných zakázek.

(Zdroj: http://www.p-w.cz/…pokorny.html)

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít