Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Karel Komárek a politici

Pokorný, Wagner & spol. mění formu, nikoli tvar

1. 3. 2012, motejlek.com

Přední tuzemská advokátní kancelář Pokorný, Wagner & spol., dosud provozovaná jako sdružení advokátů, se mění na společnost s ručením omezeným Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & partneři. Po 45 procentech vlastní Radek Pokorný a Andrea Cejnarová, zbylých deset procent připadlo Richardu Wagnerovi. Základní kapitál nově zformované firmy dosahuje výše 266,25 milionu ko­run.

Pokud AK udrží tempo z minulých let, měly by se její roční tržby pohybovat kolem 200 milionů korun. Mezi klienty někdejšího sdružení patří/patřily podniky spadající pod kontrolu magnátů, jakou jsou Andrej Babiš, Zdeněk Bakala, František Štěpánek, Karel Komárek prostřední, Miroslav Kalousek (ČEZ).

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít