Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Telekomunikace

KKCG má zájem o minoritu ve Slovak Telekomu. Možná se utká s PPF

20. listopadu 2013, MF Dnes

O koupi podílu v největším slovenském telekomunikačním operátorovi Slovak Telekom se zajímá také investiční skupina KKCG českého podnikatele Karla Komárka. Napsal to dnes slovenský list SME.

Podle dřívějších informací médií zvažuje koupi 49 procent akcií od slovenské vlády i skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Předkupní právo na akcie operátora má ovšem německý Deutsche Telekom, který v současnosti vlastní 51 procent akcií Slovak Telekomu.

„Průběžně analyzujeme různé investiční příležitosti,“ řekl listu mluvčí KKCG Dan Plovajko. Dodal, že telekomunikace patří mezi oblasti, kam chce skupina investovat.

KKCG se prostřednictvím firmy Sazka Telecommunications zapojila v Česku do aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě LTE, ale frekvence nevydražila. Cena za kmitočty nebyla podle dřívějšího vyjádření Plovajka v souladu se strategií společnosti pro vybudování čtvrté mobilní sítě. SAZKAmobil má jako virtuální operátor na český trh vstoupit v příštím roce.

Slovenské ministerstvo hospodářství uvedlo, že se zájemci o státní podíl v Slovak Telekomu se dosud neuskutečnily ani neformální rozhovory. Vláda čeká na vyjádření Deutsche Telekomu, zda využije předkupní právo na akcie.

Kabinet premiéra Roberta Fica už dříve oznámil, že hodlá svůj menšinový podíl ve Slovak Telekomu prodat. Z transakce by podle médií mohl získat 600 až 800 milionů eur (16,4 až 21,9 miliardy korun).

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít