Mapování
Zavřít vyhledávání

Petr Kellner

Český podnikatel, nejbohatší občan České republiky. Zakladatel společnosti PPF (První privatizační fond) v roce 1991.

Petr Kellner (* 20. května 1964 Liberec) je český podnikatel, majoritní vlastník (94,25 %) v Nizozemí registrované holdingové společnosti PPF Group N.V. Je také členem správní rady italské finanční skupiny Assicurazioni Generali, jež společně s PPF tvoří mezinárodní pojišťovací holding, který vlastní mj. Českou pojišťovnu. Podle médií je nejbohatším občanem České republiky. Americký časopis Forbes pro rok 2012 odhadl jeho majetek na 10,4 miliardy dolarů a v žebříčku světových miliardářů ho zařadil na 106. místo.

Kellner je podruhé ženatý a má čtyři děti. Podle novináře Erika Besta je jedním z pěti nejvlivnějších lidí v České republice.

(Zdroj: wikipedia)

×

Vazby na témata

PPF

Andrej Babiš a Agrofert

Zdeněk Bakala a OKD

Martin Roman a ČEZ

Tomáš Chrenek a Třinecké železárny

Karel Komárek

Investiční skupina PENTA

J&T

Viktor Kožený

Pavel Tykač

Zdeněk Zbytek

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít