Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Ze života Karla Komárka

Miliardář Komárek na nákupech: Pořídil si nejluxusnější soukromý tryskáč!

26. listopadu 2013, Blesk

Podnikatel a miliardář Karel Komárek si pořídil jeden z nejluxusnějších soukromých tryskáčů na světě. Nově teď bude cestovat letounem Gulfstream g550 za více než miliardu korun.

Po Petru Kellnerovi a Jiřím Šmejcovi je třetím českým majitelem zmíněného luxusního letounu s tím, že jako jediný má stejný stroj registrovaný v Česku pod označením OK. Kellner i Šmejc mají svůj letový park registrovaný v zahraničí, navíc Kellner tentýž letoun prakticky nepoužívá, protože, mimo jiné, vlastní asi nejluxusnější „byznysjet“ současnosti Boeing BBJ. To je ekvivalent klasického Boeingu 737 – nové generace, akorát s úpravou pro 12 lidí.

Komárek koupí nahradil svůj starší Embraer Legacy, který podle vyjádření jeho společnosti KKCG nesplňoval hlavně distanční nároky. S Gulfstreamem může Komárek doletět až do vzdálenosti 12 500 km, čímž s přehledem dosáhne například na západní pobřeží USA nebo do Asijských destinací.

Stroj pojme až 12 lidí a patří zároveň ve své třídě k nejvýkonnějším a nejspolehlivějším. Firma Gulfstream nicméně ve svém portfoliu nabízí ještě luxusnější verzi, g650.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít