Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Souboj titánů

Soud: MND nesmí nakládat s akciemi

Břeclavský deník, 08.07.2008

Moravské naftové doly (MND) nesmějí dle rozhodnutí brněnského krajského soudu nakládat s akciemi svých dceřiných společností, ani v nich nemohou navyšovat základní kapitál. Soud dal za pravdu žalující straně, společnosti Slovenský plynárenský priemysel, akcionáři MND, která nesouhlasí s převodem akcií na dceřiné společnosti. Zástupci MND se proti předběžnému opatření odvolali k Vrchnímu soudu. Podle mluvčího MND Dana Plovajka vydal soud rozhodnutí protizákonně, protože slovenská společnost není přímým akcionářem ani účastníkem sporu. „Není to poprvé, co soudy vydaly předběžná opatření, která byla následně v odvolacím řízení označena jako protizákonná a zrušena,“ uvedl Plovajko.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít