Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Investice v Rusku a v zemích bývalého Sovětského svazu

Komárek chce expandovat v Rusku

12.02.2008, Hospodářské noviny

Společnost Moravské naftové doly (MND) zvažuje expanzi do další části Ruska. Dnes má podepsat se zástupci vlády Sverdlovské oblasti memorandum o spolupráci na investici v řádu několika miliard dolarů. Včera to potvrdil mluvčí skupiny MND Dan Plovajko s tím, že podrobnější informace firma zveřejní až po podpisu dokumentu. V Rusku už MND působí, loni v říjnu uzavřely smlouvu na těžbu ropy a plynu v Uljanovské oblasti. Skupina MND, která je největší těžařskou společností v ČR, chce do pěti let zvýšit těžbu ropy a plynu až na desetinásobek. Společnost pracuje na 21 těžebních ložiscích s denní těžbou kolem 6000 barelů ropy a plynu denně. Finanční a investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka, která má v MND majetkový podíl, dosud investovala v zahraničí přes deset miliard korun. A to v Pákistánu, Jemenu, Německu, Rumunsku a Rusku.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít