Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Investice v Rusku a v zemích bývalého Sovětského svazu

Poradce ruského prezidenta odložil let do Prahy, zapomněl doma pas

9. 4. 2011, motejlek.com

Do Prahy dorazil ruský tým, který se dnes zúčastní charitativního hokejového zápasu s českým týmem vedeným Martinem Dejdarem. Na rozdíl od předem zveřejněného seznamu se utkání nezúčastní třeba vicepremiér ruské vlády Alexandr Žukov, ministr pro mimořádné události Sergej Šojgu nebo starosta Kazaně Ilsur Metšin. chybět ale určitě nebude Alexandr Medveděv, šéf Gazprom exportu a viceprezident Gazpromu. Mezi sponzory pak Karel Komárek.

Se zpožděním dorazí Arkadij Dvorkovič, poradce ruského prezidenta a syn známého šachisty. Na svém blogu na Twitteru napsal, že zapomněl doma pas, a proto musel letět dalším letadlem.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít