Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Další podnikatelské aktivity

Komárkovy domky v cihelně u Vítka

9. 11. 2013, motejlek.com

V komunitě řidičů aut značky Volvo velmi populární servis Marra v pražském Šáreckém údolí se bude muset vystěhovat kvůli realitnímu projektu Karla Komárka prostředního. Právě objekt někdejší cihelny, obývaný Marrou a několika dalšími nájemci, je na parcelách, které v ulici V Šáreckém údolí vykoupila společnost Theta Real vlastněná Komárkovou holandskou KKCG Investments. Na jaře příštího roku by se v údolí mělo začít bourat, pak zde má vyrůst pět desítek řadových domků.

Komárek už dávno po vzoru PPF oznámil své realitní tažení. Zatím má především podobu oživeného plánu na obchodní centrum Bořislavka na Evropské ulici v Praze 6 a zmíněného nedalekého projektu rodinných domků v horní části ulice V Šáreckém údolí. O stavební využití parcel pod bývalou cihelnou usilovali už jejich předchozí majitelé. Prosadit se to ale podařilo až tomu třetímu, firmě Theta Real. Ta už radnici Prahy 6 také mimo jiné darovala čtyři miliony korun, které jsou určené na úpravu křižovatky poblíž budoucích domků. Ty by měly být kolaudované někdy v roce 2016.

Současní nájemci nedávno obdrželi výpovědi, datované ke konci února příštího roku. Firma Proreklam, která se sem nastěhovala teprve letos v létě, tu může zůstat ještě o měsíc déle.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít