Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Další podnikatelské aktivity

Komárkova firma se chystá na geotermální vrty v Německu. Investuje tam půl miliardy

19. 7. 2012, HN

Společnost MND ze skupiny KKCG bude společně s německou firmou hledat zdroje podzemního tepla. Do budoucna plánuje vstup na další trhy, jako je například Rakousko nebo Nizozemí. Firmy věří, že geotermální energie bude do budoucna tvořit významný podíl v energetickém mixu Evropy.

Společnost MND ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka expanduje na německý trh. Spolu s německou firmou Daldrup & Söhne tam chce poskytovat vrtné a průzkumné práce zaměřené zejména na geotermální vrty. Vstup na německý trh si vyžádá investici kolem půl miliardy korun. Uvedl to ve čtvrtek mluvčí KKCG Dan Plovajko.

S místním partnerem založila MND v Německu firmu MD Drilling. Německo je jen dalším trhem v rámci evropské expanze MND Drilling & Services.

Do budoucna plánujeme vstup na další trhy, jako je například Rakousko nebo Nizozemí," uvedl investiční ředitel skupiny KKCG zodpovědný za sektor ropy a plynu Miroslav Jestřabík.

Daldrup & Söhne byla založena v roce 1946 a je jednou z předních společností se specializací na vrtné technologie v oblasti geotermálních vrtů.

„Trh s geotermální energií začal v posledních několika letech velmi rychle růst. Po celé Evropě byla zahájena celá řada projektů. Chceme využít rostoucího potenciálu geotermální energie, která bude do budoucna tvořit významný podíl v energetickém mixu Evropy,“ sdělil generální ředitel Daldrup & Söhne Josef Daldrup.

MND vznikla v roce 2010 ovládnutím Moravských naftových dolů. Vedle České republiky působí také jinde v Evropě, na Středním a Blízkém východě, v severní Africe a zemích bývalého Sovětského svazu.

Ropu a zemní plyn těží s využitím licencí v České republice a Pákistánu. Průzkumné licence má v Německu, Rumunsku, Pákistánu, Jemenu a Maroku.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít