Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

KKCG

KKCG a ropa

Hospodářské noviny

Česko – Společnost se zaměřuje především na dotěžování stávajících ložisek na Moravě a vyhledávání nových nalezišť. MND je držitelem 64 dobývacích prostorů a tří průzkumných licencí v oblasti jižní Moravy.

Velká Británie – V Londýně má sídlo společnost MND Exploration and Production, která řídí zahraniční investice skupiny MND v Pákistánu a Jemenu.

Pákistán – Společnost drží podíl v těžební licenci na ložisku Saván a podíly v průzkumných licencích na ložiscích Harnaj, Zjarát a Barchan, těží ropu a zemní plyn. V Islámábádu sídlí pobočka MND Exploration and Production.

Jemen – Skupina MND drží podíl na průzkumné licenci v oblasti Šabva.

Rusko – V Rusku je skupina KKCG zastoupena prostřednictvím pobočky MND v Moskvě, která analyzuje potenciální investiční příležitosti, a skrze společnost LLC MND Samara provozuje ropný terminál v Samarské oblasti. „V současné době analyzujeme několik příležitostí v oblasti ropy i zemního plynu na území Ruské federace. Žádný z projektů ovšem není v takové fázi, že bychom o něm mohli mluvit konkrétněji,“ řekl loni v říjnu týdeníku Euro ředitel skupiny MND pro Ruskou federaci Pavel Švarc.

Gruzie – MND Group koupila poloviční podíly v několika společnostech, které mají licence na těžbu ropy a průzkum ve třech lokalitách v Gruzii o celkové rozloze 1407 čtverečních kilometrů.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít