Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Ze života Karla Komárka

Kdo je Karel Komárek?

Novinky.cz

Karel Komárek je jedním z nejbohatších a nejúspěšnějších českých podnikatelů. Jeho investiční a finanční skupina KKCG, kterou založil v polovině 90. let, spravuje majetek převyšující 50 miliard korun. Jeho jmění se odhaduje na 26 miliard korun.

Karel Komárek se narodil 15. března 1969. S podnikáním začal v 90. letech společně s otcem v malé soukromé firmě pro obchod s armaturami. V brzké době se pak stal předsedou představenstva Moravia Systems a generálním ředitelem SPP Bohemia, jež ovládá Moravské naftové doly a je největším tuzemským těžařem ropy a plynu.

V té době už byl vlastníkem skupiny KKCG, kterou založil v roce 1995. KKCG se soustředí zejména na oblast ropy a zemního plynu, průmyslu, financí a investic. Gigant, spravující k roku 2011 majetek ve výši více než 50 miliard korun, působí v jedenácti státech včetně České republiky a spolupracuje s řadou významných společností, jako je OMV, PPL, ČEPRO, ČEZ, PPL, Siemens nebo Slovnaft.

Karel Komárek má podíl i v několika dalších společnostech. Stal se mediálně známý kvůli řadě soudních sporů vedených mimo jiné i s jeho bývalými obchodními partnery. Naposledy společně s Petrem Kellnerem jménem svých skupin KKCG a PPF, jedněch z největších věřitelů společnosti Sazka, nabídli zadlužené loterijní společnosti záchranu. K dohodě však nedošlo a Sazka šla do konkurzu.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít