Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Ze života

Čeští boháči pod lupou: Pavel Tykač

2012–03–23, zdroj: point.cz

Pirát českého byznysu přezdívaný jako Gordon Gekko ze snímku Wall Street – kontroverzní podnikatel Pavel Tykač. K dosažení úspěchu se nebojí využívat praktiky na hraně se zákonem a je znám svým agresivním chladnokrevným přístupem. Jeho obchodní strategie je často založena na nepřátelském převzetí, vytunelování a následném opuštění. Tuto strategii Tykač využívá k dosažení „vyšších cílů“, jako je například jeho spoluvlastnictví důlní společnosti Czech Coal, která vlastní doly dřívější Mostecké uhelné a jejíž aktiva dosahovala koncem roku 2010 necelých 4 miliard Kč.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít