Mapování

Zpátky na úvod

Zavřít vyhledávání

Mostecká uhelná společnost

Ukázkové spojení velké politiky se spekulativním poloveksláckým byznysem

Velkolepá tajemná story, kterou nám nyní rozplétá švýcarský soud. Appian plnil funkci záhadné prý americké slupky. Kýč podobný snad jedině Koženému. A jak panečku zafungoval. Model tzv. privatizace z břicha.

A jak souvisí Appian se Škodou Plzeň a potažmo ČEZem? Podívejte se sami. Čte se to jako detektivka. A moc veselé to není. Hledáte-li velké téma českého divokého posttotalitního kapitalismu, pak jste na správné adrese.

Začít číst

Vývoj událostí v letech 1996–2013

Zajímavé články z tisku

Osobnosti

Společnosti

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít