Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Bývalí manažeři Penty pracují pro Babiše a PPF

Expanzi Agrofertu v Německu a Rakousku bude řídit bývalý finanční ředitel Penty František Tregler

2. 10. 2012, motejlek.com

Konglomerát Agrofert Holding Andreje Babiše hodlá výrazně expandovat na německém a rakouském trhu. Na pozici M&A manager ji bude řídit František Tregler. Funkce odpovídá postu investičního ředitele ve skupině Penta Investments, pro kterou dvaatřicetiletý Tregler pracoval posledních sedm let.

Nový muž Babišova týmu Pentu opustil k prvnímu srpnu letošního roku. Působit v ní začal v roce 2005. Postupně se vypracoval na šéfa odboru investičních rizik a finančního ředitele, byl členem investiční komise.

V Agrofertu by měl zužitkovat znalosti a kontakty, které získal už při studiu na Universität zu Köln. Tregler má doktorát z Vysoké šloly ekonomické v Praze, obor Private equity – oceňování a měření výkonnosti.

Německo představuje pro Agrofert zásadní trh. Perlou skupiny je především SKW Piesteritz, největší německý výrobce čpavku a močoviny. Jde dlouhodobě o výrazně nejziskovější chemičku Babišova holdingu. Za posledních pět let vygenerovala čistý zisk kolem 8,5 miliard korun.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít