Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Skupina Penta

Penta otevřela Florentinum, do médií se nechystá

06.03.2014, mediaguru.cz

Penta Investments ve čtvrtek otevřela novou pražskou obchodní pasáž v budově Florentinum v ulici Na Poříčí. Obchodní pasáž propojuje ulice Na Florenci a Na Poříčí. Do budoucna nabídne celkem 25 obchodů, doplňkových služeb a restaurací. Například značka Koscom zde otevřela největší prodejnu hodinek ve střední Evropě a v den otevření zprovoznila v prostorách pasáže také atrakci v podobě trenažéru Formule 1 a cyklotrenažéru. Svoji prodejnu zprovoznila v pasáži už i značka Spar a prodejny Rossmann či Tescoma.

Slavnostního otevření se zúčastnili Marek Dospiva (partner skupiny Penta Investments), Oldřich Lomecký (starosta Prahy 1) a Petr Palička, projektový ředitel divize Real Estate skupiny Penta Investments.

Marek Dospiva při otevření řekl, že záměrem společnosti je spojovat byznys s uměním, proto je součástí pasáže i výstava současného umění Galerie Dvorak. Firma chystá další podobný projekt v Praze Na Florenci.

Investičním záměrem Penty ale není vstupovat do médií, uvedl pro MediaGuru.cz v reakci na kroky jiných podnikatelských skupin na českém trhu Marek Dospiva. „Máme jasně vytyčený záměr, kterého se držíme. Média do něj nepatří,“ řekl.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít