Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Příběh Zdeňka Bakaly

Michaela Bakala (rodným jménem Maláčová)

Zdroj: Wikipedia

Mgr. Michaela Bakala (* 23. května 1971, rodným jménem Michaela Maláčová) je podnikatelka a filantropka, zakladatelka České Miss a vítězka soutěže Miss Československo pro rok 1991.

Ve finále soutěže Miss Československo, které se konalo v divadle Antonína Dvořáka v Ostravě dne 20. dubna 1991, zvítězila a stala se královnou této soutěže pro rok 1991. Tehdy jí bylo 19 let. V roce 1992 začala studovat televizní a filmovou produkci na FAMU. Následně pomáhala s organizací Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a působila jako PR manažerka společnosti Motokov. V letech 2000 až 2003 pracovala jako tisková mluvčí a ředitelka tiskového oddělení Občanské demokratické strany. V roce 2003 založila PR agenturu GoodComm.

V roce 2005, konkrétně 25. února, se v kongresovém centru Top Hotelu Praha uskutečnil první ročník soutěže krásy Česká Miss, kterou založila. Od roku 2010 se stala ředitelkou i konkurenční soutěže Miss České republiky. Obě sloučila v jedinou soutěž krásy v ČR pod názvem Česká Miss.

Od roku 2009 se angažuje v Nadaci Zdeňka Bakaly, poskytující talentovaným českým studentům stipendia, díky kterým mohou studovat na prestižních zahraničních univerzitách. V nadaci působí jako předsedkyně správní rady.

V roce 2010 založila a stala se předsedkyní představenstva mezinárodní skupiny Luxury Brand Management, která se zaměřuje na životní styl a prodej luxusního zboží.

Od roku 2012 působí jako předsedkyně správní rady Knihovny Václava Havla.

Po rozpadu prvního manželství žije Maláčová s podnikatelem Zdeňkem Bakalou, se kterým má čtyři děti – dcery Annabell (narozena 11. ledna 2006) a Adele (narozena zřejmě 31. července 2013) a syny Arona (narozen 13. listopadu 2007) s Aramem (narozen 6. května 2009).

V průběhu roku 2010 se Maláčová za Bakalu v zahraničí bez publicity provdala. S celou rodinou žijí ve Švýcarsku, kde se cítí více anonymní než během jejich života v České republice.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít