Mapování

Zpátky na úvod

Zavřít vyhledávání

Zdeněk Bakala a OKD

Z Opavy až na konec světa! Iluzi střídá deziluze, aneb kdo chce všechno…

Zdá se, jako by již v osmdesátých letech minulého století někdo Zdeňku Bakalovi roloval červený koberec. Úspěch střídal úspěch. V devadesátých letech strmě zvyšoval svůj vliv. Dosazoval své lidi do státních firem, režíroval převzetí IPB, měl svého muže v čele České národní banky. Ale pořád chtěl více. Jenže zapomněl na to, že ani za sebevětší peníze si svou vlastní minulost a dobrou pověst nelze koupit. Je to úděl všech posttotalitních miliardářů z bývalého východního bloku, i těch, kteří se učili řemeslu za velkou louží…

Začít číst

Příběh Zdeňka Bakaly

Zdeněk Bakala a skupina Patria Finance

Strategie na těžební a energetické společnosti

Bakala a černé uhlí

Bakala a ukrajinské doly

Bakala a železniční doprava

Bakala a média

Zdeněk Bakala – kontroverze

Zdeněk Bakala a současní politici

Osobnosti

Společnosti

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít