Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Agrofert

Obilí a benzín

Euro, 20. 6. 2002

EURO: Můžete říci, kdo jsou majitelé Ameropy? Týdeník Respekt zveřejnil, že za Ameropou stojí obchodník Mark Rich. Odpovídá tato informace skutečnosti? Je pan Rich ještě majitelem podílu ve vaší firmě Kolmar Petrochemicals?

ZIVY: Ameropa je od svého založení ve stoprocentním vlastnictví rodiny Zivy. Firma Mark Rich Holding už není akcionářem firmy Kolmar Petrochemicals, v níž má Ameropa Holding menšinový podíl.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít