Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Vazby na politiky

Klaus slavil 70: Pohořel boss Martin Roman a manželka Železného!

22.06.2011, Ahaonline.cz

Jak se na oslavu 70. narozenin Václava Klause oblékli prominentní hosté? V anketě nejvíce pohořel Martin Roman a Konstancie Železná.

Pozvánka na oslavu prezidentových narozenin byla pro všechny prestižní záležitostí a určitě si lámali hlavu tím, co si na tuto ostře sledovanou událost obléci. Šéf ČEZu Martin Roman se vzhledem ke svému závratnému platu moc nevyznamenal a v anketě o nejvíce šik hosta tak získal pouhá dvě procenta hlasů. O moc lépe na tom není ani korpulentní dáma Konstancie Železná, která svým modelem dělala bývalému řediteli Novy spíše ostudu. Za nejvíce šik ji považují pouhá čtyři procenta čtenářů. Lépe si vedli i neznámí výtržníci, kteří na oslavu dorazili ve filmových kostýmech. Naopak nejvíce bodovala elegantní herečka Jana Štěpánková, s níž do Míčovny Pražského hradu dorazil její syn. Druhé místo patří manželům Evě a Václavu Hudečkovým. Třetí je Eva Pilarová, která za sebou nechala i legendární herečku Jiřinu Jiráskovou. V galerii uvidíte, jak v anketě bodovali všichni hosté Václava Klause u čtenářů Ahaonline.cz.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít