Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Martin Roman a ČEZ

Novým generálním ředitelem ČEZ je Daniel Beneš

15.09.2011, Moje noviny.cz – ekonomika

Praha – Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva energetické společnosti ČEZ je Daniel Beneš (41). Zvolilo jej dnes představenstvo ČEZ. Dosud ve firmě působil jako výkonný ředitel. Ve funkci nahradí Martina Romana, který na svou žádost post generálního ředitele opustil a stal se předsedou dozorčí rady ČEZ.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít