Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Hospodaření ČEZ

Společnost ČEZ loni vydělala historicky nejvíc

26.02.2010, Z1

Moderátor: Společnost ČEZ loni vydělala historicky nejvíc. Její čistý zisk vzrostl o 9,5 % na rekordních 51 mld. a 900 mil. korun. Energetický gigant tak překročil plánovaný zisk o více než 1,5 mld. I když jde o nejvyšší zisk jakékoliv tuzemské firmy, analytici byli ve svých odhadech ještě optimističtější.

Martin Roman, generální ředitel ČEZ: V tomto roce se již finanční krize dotkne skupiny ČEZ naplno a ty loňské rekordní výsledky, které vám za chviličku řeknu, v tomto roce díky té finanční krizi nebudeme schopni zopakovat.

Martin Novák, ředitel divize finance: Hlavním důvodem pro nárůst je úspěšná zajišťovací strategie, tzn., že by se nám v roce 2008 podařilo prodat část produkce nebo velkou část produkce na rok 2009 ještě za relativně vyšší ceny, které panovaly na trzích právě na konci nebo v polovině roku 2008.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít