Mapování

Zpátky na úvod

Zavřít vyhledávání

Martin Roman a ČEZ

Sídlo ČEZ se stalo místem s největší koncentrací lobbistů. Jejich náčelníkem byl Martin Roman.

Martin Roman je chodící reklamou na úspěch. Byl ve správný čas na správném místě. U jeho byznysové kolébky stály ty správné sudičky. Na rozdíl od jiných jej v pozici šéfa ČEZ živil stát. A to způsobem nevídaným a neslýchaným. Za němého přihlížení celé politické reprezentace státu. Proč asi? Sídlo ČEZ se stalo místem s největší koncentrací lobbistů. Jejich náčelníkem byl Martin Roman sám.

Začít číst

Život Martina Romana

Podnikatelské aktivity

Martin Roman a ČEZ

Vazby na politiky

Hospodaření ČEZ

Investice ČEZu

Moravia Energo

Temelín

Razie v ČEZu

Škoda Holding

Elektrárna Prunéřov

Kontroloři ČEZu

Teplárenství

Solární elektrárny

Společnosti

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít