Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Zdravotnictví

ČD pronajmou Chrenkovi na 20 let své nemocnice

Právo, 09.01.2008

České dráhy (ČD) pronajmou na dvacet let svých šest zdravotnických zařízení společnosti Dopravní zdravotnictví, za níž prostřednictvím firmy Agel stojí ocelářský magnát Tomáš Chrenek. Uskutečnění této transakce teď povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

„Činnost obou subjektů se protíná pouze na území Ostravy, kde navíc působí řada dalších zdravotnických zařízení, jež představují alternativu pro pacienty. Dospěli jsme proto k závěru, že tato fúze v oblasti zdravotnictví nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ sdělil včera Právu mluvčí ÚOHS Kristián Chalupa.

České dráhy pronajmou Chrenkově firmě do konce roku 2027 celé své zdravotnictví, kam patří Železniční nemocnice na pražských Vinohradech a polikliniky v Nymburce, Plzni, České Třebové, Olomouci a Ostravě. Celkový roční obrat drážních klinik je kolem půl miliardy korun. Chrenkova firma loni na podzim zvítězila ve výběrovém řízení, jehož byla jediným účastníkem.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít