Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Třinecké železárny

Zájem Třince o provozy Z-group nadále trvá

Hospodářské noviny, 30.01.2001

Žádné konkrétní dohody o pronájmu nebo převzetí některých hutních provozů se zatím nepodařilo uzavřít skupině Moravia Steel – Třinecké železárny (MS – TŽ) se společností Z-group podnikatele Zdeňka Zemka. Uvedl to včera předseda dozorčích rad MS a TŽ Tomáš Chrenek s tím, že třinecká skupina má zájem o provozy v Železárnách Veselí.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít