Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Třinecké železárny

Moravia Steel kupuje Hanácké železárny

Hospodářské noviny, 04.04.2008

Skupina Moravia Steel-Třinecké železárny miliardáře Tomáše Chrenka se rozšíří o prostějovský HŽP Holding, jehož klíčový majetek představuje společnost Hanácké železárny a pérovny. HŽP Holding ovládá bývalý generální ředitel Hanáckých železáren a péroven, dvaašedesátiletý Jiří Vybíral. Za prodej holdingu dostane devítimístnou částku, informoval včera internetový server Týden.cz.

Společnost Hanácké železárny a pérovny, která patří mezi významné evropské výrobce podvozkových pružin pro železniční a automobilový průmysl, loni podle serveru utržila za šroubové, listové a parabolické pružiny a další své výrobky zhruba 650 milionů korun. Do skupiny HŽP dále patří několik menších firem. Konsolidovaný obrat holdingu za loňský rok by se mohl pohybovat na úrovni 900 milionů korun.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít