Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Ze života a byznysu

Dušana Chreneková

Mladá fronta Dnes magazín, 30.06.2005

Vicemiss Slovenska z roku 1999 se narodila 27. srpna 1975 v Nitře. Na Pedagogické fakultě v Bratislavě vystudovala španělštinu, při studiu pracovala jako překladatelka z angličtiny a španělštiny, cestovala po světě jako modelka a nakonec se zabydlela v Praze. Absolvovala postgraduální studium MBA, sbírala novinářské zkušenosti v televizi TV3. Před třemi lety nastoupila do Třineckých železáren jako tisková mluvčí a na konci roku 2003 se vdala za svého šéfa Tomáše Chrenka.

Jak jste se seznámili?

Při konkurzu na místo tiskové mluvčí tam seděl a ten rozhovor nebyl nejpříjemnější. Vyzpovídal mě a začal do mě trochu rýpat. Reagovala jsem po svém. Později mi říkal, že jsem působila hrozně drze a arogantně. Ale jako chlap se mi líbil už tehdy.

Co změnilo manželství?

Možná pohled lidí na nás. Je přece jen rozdíl, když se představujete jako přítel s přítelkyní než jako manželé.

Jak nejraději odpočíváme

Jsme rádi, když přijdeme domů a nemáme žádný pracovní program. To je třeba jednou za dva tři týdny. Víkend trávíme s dětmi v Bratislavě. Když jsme sami, připravíme si večeři nebo jdeme do restaurace. Oblíbili jsme si kuchyni jižních zemí a Latinské Ameriky.

Čím Tomáše rozveselím

Jeden trik by byl, ale nerada bych ho zveřejňovala, aby to někoho nepohoršilo. Když nemá náladu, někdy ho nechám, jindy se snažím si s ním popovídat.

Co se mi na něm líbí

Je velmi inteligentní. Oba jsme sportovně zaměření. Je také přátelský, štědrý, s velkým sex-appealem a takzvaně do světa.

Co mě zajímá z toho, čím se naše firma zabývá

Barrandovské ateliéry, protože filmy jsou mi určitě bližší než koleje či dráty.

Jak si rozumím s Tomášovými dětmi

Devatenáctiletý Tomáš i dvanáctiletá Lucie jsou parťáci, můžeme si sednout a v pohodě poklábosit. Když si vyjdeme všichni čtyři, bavíme se jako rovnocenní partneři.

Jak temperamentní domácnost máme

Naše manželství je temperamentní, ale nikdy na sebe nekřičíme. Oba jsme typy, které vztek rychle přejde. Vztahy, kde vládne úplná pohoda, nejsou podle mě normální.

Kolika jazyky se domluvím

Španělsky, anglicky, italsky, trochu francouzsky a ve škole jsem měla ruštinu. Nejsem na jazyky žádný génius, všechno jsem to vydřela.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít