Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Média

TV Barrandov žádá o licenci

E15, 16.01.2008

Praha – Televize Barrandov, která patří podnikateli Tomáši Chrenekovi, si minulý týden zažádala u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o kompenzační licenci. Učinila tak jako první ze šesti digitálních televizí, kterým licenci přidělila na podzim schválená diginovela vysílacího zákona.

TV Barrandov je připravena zahájit vysílání od letošního září, v závislosti na dokončení nového sídla v areálu barrandovských ateliérů. Informoval o tom mluvčí stanice Janis Sidovský.

„Žádostí bychom se mohli zabývat na třetím zasedání rady od 12. do 14. února. Všechny spisy, které se týkají licenčního řízení, jsou bohužel u soudu. Vzhledem k tomu, že soudy dosud běží, je možné, že nastane určité zdržení,“ řekl předseda RRTV Václav Žák. Soudní spory vypukly po udělení licencí televizím Barrandov, Z1, Óčko, Febio TV, RTA a TV Pohoda v dubnu 2006. V září téhož roku soud udělené licence zrušil. Po udělení licence musí televize zahájit vysílání do 365 dní, jinak licence propadá.

„V současné době máme již hotové programové schéma. Reklamu však začneme prodávat až po jeho zveřejnění, televizní vysílání musí nejprve chvilku běžet,“ uvedl ředitel TV Barrandov Kamil Spáčil.

Stanice zpočátku bude podle něj vysílat 18 hodin denně, později přejde na režim 24hodinového vysílání.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít