Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Zdravotnictví

V Prostějově vyroste obří sklad

Mladá fronta Dnes, 03.11.2010

Osm tisíc metrů čtverečních půdy v prostějovské průmyslové zóně zabere sklad léčiv, který dá práci padesáti lidem. Tomáš Chrenek, jehož holding Agel stavbu zaplatí, už v zóně podnikal. Skončil krachem.

PROSTĚJOV – Holding Agel, pod který patří nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku, začal v průmyslové zóně na východním okraji Prostějova stavět obří sklad léčiv a školicí centrum, které zaměstná na padesát lidí. Objekt za sedmdesát milionů korun je největší investicí skupiny Agel. Stavební práce by měly být hotové v květnu příštího roku.

Obchodní, logistické a školicí centrum vzniká na zelené louce na ploše zhruba osmi tisíc metrů čtverečních. Mluvčí holdingu Hana Szotkowská uvedla, že výstavbu má na starosti společnost Martek Medical ze skupiny Agel, která je předním distributorem zdravotnického materiálu a léčiv pro anestézii, intenzivní péči, kardiologii a chirurgii v České republice.

„Centrum bude sloužit jako náš hlavní skladový prostor. Vzhledem k expanzi společnosti byly již stávající prostory nedostatečné. To nám díky své kapacitě umožní další rozvoj,“ vysvětlil ředitel společnosti Martek Medical Tomáš Dohnal. Průmyslovou zónu v Prostějově si Agel vybral kvůli dobré infrastruktuře a především kvůli výhodné poloze uprostřed Moravy a rychlému napojení na dálnici, která je těsně vedle. Společnost má sklady v Třinci, Olomouci a Brně, které časem uzavře.

Třípodlažní centrum bude mít rozměry přes padesát krát čtyřicet metrů. Nejdůležitější částí bude sklad s moderní regálovou zónou. „V nových skladových prostorech budeme využívat počítačem řízené systémy nákupu, skladování a distribuce zboží, což nám umožní lépe řídit nákupy zdravotnického materiálu a urychlit rozvoz zboží k zákazníkům,“ popsal Dohnal.

Ve druhém patře společnost počítá se školicím střediskem s kapacitou sto míst. Zde plánuje semináře pro zaměstnance holdingu Agel, ale i pro ostatní klienty, kterých je v současnosti přes tři tisíce. „Řadí se mezi ně například nemocnice, ústavy sociální péče, domovy pro seniory, územní střediska záchranných služeb nebo ordinace praktických lékařů a ostatních specialistů. Součástí školení budou například edukace ve správném používání různých druhů zdravotnických prostředků, semináře týkající se legislativních změn ve zdravotnictví nebo odborné vzdělávací akce pro lékařský a střední zdravotnický personál,“ dodala mluvčí Szotkowská.

V průmyslové zóně v Prostějově nyní působí přes desítku firem, které zaměstnávají několik tisíc lidí. Také díky tomu je na Prostějovsku nejnižší nezaměstnanost v Olomouckém kraji: okolo devíti a půl procenta. Největší investici zde představuje dvouapůlmiliardový projekt paroplynové elektrárny, který nyní převzala firma Gama Investment. Projekt před několika lety rozjela firma Moravia Energo ocelářského magnáta Tomáše Chrenka, která zkrachovala. Teď se Chrenek do prostějovské zóny vrací se svým zdravotnickým holdingem Agel.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít