Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Zdravotnictví

Chrenkova firma koupila slovenskou pojišťovnu Apollo

E15, 06.06.2008

Bratislava – Společnost Agel Sk podnikatele Tomáše Chrenka koupila většinový podíl ve slovenské zdravotní pojišťovně Apollo. Napsal to slovenský týdeník Trend. Agel Sk získal akcie od bratislavské firmy E. I. C., transakci ale ještě musí schválit Úřad pro dohled nad zdravotní péčí a slovenský antimonopolní úřad. Kupní cena není známa.

Agel v České republice vlastní síť soukromých nemocnic, podnikatel Chrenek má rozhodující vliv v Třineckých železárnách, a na Slovensku podle Trendu jeho firmy ovládají několik distributorů léčiv.

Apollo je jednou z pěti fungujících zdravotních pojišťoven na Slovensku a s přibližně 440 tisíci pojištěnci patří k menším hráčům na trhu. Dosavadního majitele E. I. C. vlastní podle Trendu rakouská Eurambank, v čele představenstva ale stojí bývalý státní tajemník ministerstva financí za Stranu maďarské koalice Vladimil Podstránsky. Menšinový podíl v Apollu vlastní finanční skupina Penta.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít