Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Média

Televizi Pětka a sesterskou Metropol má zájem ovládnout Jaromír Soukup

mam.iHned.cz, 09.01.2013

Společnost Empresa Media potvrdila zájem o koupi Metropol Production, která vlastní Metropol TV provozující celoplošnou stanici Pětka a regionální Metropol.

Společnost Empresa Media potvrdila zájem o koupi Metropol Production, která ovládá Metropol TV provozující celoplošnou stanici Pětka a regionální Metropol. „V současné době Empresa Media provádí due diligence, a zároveň vysílá do vedení společnosti Metropol Production svého zástupce, který bude odpovídat za provedení detailní analýzy aktuální kondice firmy a současně se bude konzultačně podílet na řízení společnosti do doby ukončení due diligence,“ uvedla Kateřina Jelínková, výkonná ředitelka Empresa Media.

Mediální dům Empresa

Media ovládá podnikatel Jaromír Soukup, vlastník největší české mediální agentury Médea. Empresa Media v roce 2011 získala mj. týdeníky Týden, Instinkt, v loňském roce vyměnila s Mladou frontou Euro za Sedmičku a od oceláře Tomáše Chrenka získala televizi Barrandov. Jaromír Soukup nedávno v médiích uvedl, že jeho zájem o média tím nekončí. V médiích se spekulovalo také o Františku Savovovi, kterému patří vydavatelství Mladá fronta. Ten mohl být ve věci také zainteresovaný.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít