Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Média

Provozovatel TV Barrandov: Ztráta 422,4 milionu korun

iHned.cz – média, 07.09.2010

Provozovatel TV Barrandov, společnost Barrandov Televizní Studio, vykázal v loňském roce ztrátu 422,4 milionu korun. Plán přitom počítal se ztrátou 439 milionů korun. V letošním roce by TV Barrandov, která začala vysílat loni v lednu, měla skončit ve ztrátě 305,4 milionu korun, zisk by podle plánu měla vykázat nejdříve v roce 2012. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti za loňský rok, zveřejněné ve Sbírce listin. Tržby televize činily loni 80,8 milionu korun, plán přitom počítal se 100 miliony korun. Reklama televizi vynesla takřka 39 milionů korun oproti plánovaným 70 milionům Kč. Celkové náklady se vyšplhaly na 505,6 milionu korun, což bylo o 33 milionů méně, než se plánovalo. Náklady na programové schéma činily 279,5 milionu korun oproti plánovaným 305 milionům korun. Společnost loni navýšila základní kapitál o 400 milionů korun ke konci prosince, o dalších 200 milionů na celkových 797,4 milionu korun byl kapitál firmy posílen letos v létě. TV Barrandov začala vysílat 11. ledna 2009 s cílem dosáhnout v prvním roce průměrného podílu na denní sledovanosti dvě až tři procenta. To se jí podařilo splnit už po půlroce vysílání. V závěru loňského roku dosahoval denní podíl televize na dospělém publiku 4,08 procenta. V letošním roce chce televize zvýšit podíl na publiku na pět až šest procent, v červenci přitom měla share 4,7 procenta. Ke konci loňského roku zaměstnávala televize 69 osob. Nejvyšší počet zaměstnanců měl úsek televizní a vysílací techniky, kde pracovalo 32 lidí. Ke stejnému datu měla televize 28 externích spolupracovníků.

Většinovým vlastníkem TV Barrandov je společnost Moravia Steel, která patří skupině investorů v čele s podnikatelem Tomášem Chrenkem.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít