Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Zdravotnictví

Společnost Agel vyplatí Chrenkovi letos 113 milionů

parlamentnilis­ty.cz, 26.07.2013

Představenstvo zdravotnické společnosti Agel navrhlo, aby majitelům Tomáši Chrenkovi a Martinu Polachovi byla letos vyplacena dividenda 150 milionů korun. Chrenek vlastní 75 procent holdingu, což by pro něj znamenalo 113 milionů.

„Přes trvalý pokles úhrady od zdravotních pojišťoven většina našich společností se ve svých výsledcích pohybovala v kladných číslech,“ stojí ve výroční zprávě představenstva Agelu, kterou má k dispozici server E15.cz.

Celkové tržby zdravotnického impéria, které vlastní Tomáš Chrenek, se loni zvýšily o 26 procent na 10,8 miliardy korun, provozní zisk skupiny Agel dělal 680 milionů.

Agel je přitom největší soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě. V České republice provozuje jedenáct nemocnic a další zařízení. Nejvíce je rozšířen v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít