Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Zdravotnictví

Správní rada Metal-Aliance schválila záměr fúze s ČPZP

Euro.cz, 14.03.2012

Správní rada Zdravotní pojišťovny Metal-Aliance ve středu schválila záměr sloučení s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou, kterou ovládá Tomáš Chrenek. Ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi se fúze nelíbí, protože jeho resort podporoval spojení s Oborovou zdravotní pojišťovnou. Dle mluvčího ministerstva Vlastimila Sršně zástupci státu ve správní radě spojení nepodpořili.

Sloučení Metal-Aliance s Oborovou zdravotní pojišťovnou podporovalo ministerstvo zdravotnictví mimo jiné také proto, že na OZP dolehly finanční potíže způsobené přerozdělováním pojistného. Oborová loni vybrala přes 15 miliard korun, ale ve společné kase o dvě miliardy přišla. Její základní fond, z něhož se hradí výdaje na zdravotní péči o klienty, se tak výrazně ztenčil.

Za Ministerstvo zdravotnictví se jednání správní rady zúčastnil náměstek Petr Nosek. Podle jeho informací už samotná procedura jednání, kdy správní rada dokonce revokovala své již přijaté usnesení o odložení fúze, vzbuzuje řadu různých otázek. „Zvažujeme další možnosti,“ dodal k postupu ministerstva Sršeň.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít