Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Zdravotnictví

Euromednet splétá síť

Právo, 21.09.2006

O další nemocnice se chce rozrůst skupina Agel, a. s., jejíž zdravotnická zařízení sdružuje společnost Euromednet. Ta je v současnosti největší sítí soukromých nemocnic a zdravotnických zařízení na Moravě a ve Slezsku.

„Jednáme s několika konkrétními zařízeními. Můžu jen sdělit, že pokud se bavíme o České republice, pak nemáme aspiraci mimo území Moravy. Momentálně se rozvíjejí ale i některé z projektů mimo hranice republiky,“ připustil na tiskové konferenci předseda dozorčí rady Agel Tomáš Chrenek. Blíže však případnou expanzi nekonkretizoval.

„Rozhodně nepůjdeme do projektů výstavby na zelené louce. Také nemáme zájem na privatizaci a na koupi, ale zajímáme se o provozování. Proto musí dojít k vzájemnému souznění současného provozovatele případného zařízení a nás jako provozovatele nového,“ dodal jen Chrenek. Skupina Agel oznámila také personální změny. Do dozorčí rady přešel generální ředitel Nemocnice Podlesí a někdejší předseda představenstva Marek Potysz. Na jeho místo v představenstvu nastoupil bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Oldřich Šubrt.

Podle Chreneka chce firma využít manažerské a odborné znalosti Potysze, který mimo jiné studoval veřejné zdravotnictví na Harvardu a v Cambridgi.

Do sítě společnosti Euromednet patří šest nemocnic a několik dalších zdravotnických zařízení. Podle Potysze všechny vykazují kladný hospodářský výsledek.

Skupina zaměstnává 4,5 tisíce lidí, z toho 544 lékařů. Na daních z příjmů od roku 1993 zaplatila téměř 210 miliónů a na sociálním a zdravotním pojištění více než 430 miliónů. Do modernizace Euromednet dal 620 miliónů korun. Jen za loňský rok hospitalizovala jednotlivá zařízení celkem 79,1 tisíce pacientů a provedla na 33 500 operací.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít