Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Média

Chrenek se s Richterem utká o prodej reklamy ČT

E15, 02.09.2010

Praha l – O prodej reklamního času České televize (ČT) se utkají dva zájemci – dosavadní prodejce Media Master a firma MediaPlatform. Uvedl to mluvčí ČT Ladislav Šticha. Ve hře je smlouva na pět let, počínaje 1. lednem 2011. Předběžnou hodnotu zakázky na prodej reklamy, sponzoringu či prostoru v teletextu a elektronickém průvodci ČT odhadla na 195 milionů korun bez DPH.

Za oběma společnostmi v tendru stojí vlivné postavy mediálního trhu. Vlastnictví Media Master (dříve ARBOmedia.net Praha) je vyvedeno do novozélandské firmy NZ Media Group, za kterou podle všeho stojí podnikatel Tomáš Chrenek (firma prodává reklamu i jeho TV Barrandov). MediaPlatform ovládá prostřednictvím agentury Media One podnikatel Michael Richter. Ve firmě pracuje řada bývalých lidí z ARBOmedia, jako třeba Štěpán Wolde nebo Tomáš Jankůj.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít